wynajem luksusowych samochodów poznań

Wynajem krótkoterminowy samochodu ‒ kiedy warto?

29sie

Wynajem krótkoterminowy samochodu to rozwiązanie, na które coraz częściej decydują się osoby prywatne, jak również firmy i przedsiębiorstwa. Jakie zalety ma wypożyczenie auta na czas krótszy niż trzy miesiące? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury!

Kiedy wynajem krótkoterminowy to dobry wybór?

Mówiąc najprościej, wynajem krótkoterminowy samochodu jest doskonałym rozwiązaniem, gdy nie dysponujemy własnym autem, a musimy lub chcemy wyjechać, jak również wtedy, gdy z jakiś powodów nie chcemy jechać własnym samochodem – na przykład z powodu jego kiepskiego stanu technicznego. Przejdźmy do szczegółów.

 • Wakacje ‒ wielu z niecierpliwością odlicza czas do wakacji lub ferii. Zanim jednak zaczniemy cieszyć się relaksem, musimy pomyśleć o transporcie. Podróż komunikacją może okazać się średnio wygodna, na podróż własnym autem wielu boi się zdecydować, nie każdy też ma własny samochód. Wynajem auta jest tutaj doskonałym rozwiązaniem.
 • Wydarzenia okolicznościowe ‒ zdarzają się również sytuacje, gdy chcemy  odwiedzić inne miasto, ponieważ tam odbywa się uroczystość organizowana przez bliską nam osobę, długo wyczekiwany event, targi. Wtedy wynajem auta jest najwygodniejszą opcją.
 • Przylot do danego miasta ‒ przeloty z miasta do miasta stają się coraz bardziej popularne. Pojawia się jednak jedno pytanie ‒ co, gdy już dotrzemy do danego miasta? Nadal będziemy musieli się po nim przemieszczać. Wcześniejsza rezerwacja samochodu i ustalenie, żeby auto czekało na nas na lotnisku to doskonałe rozwiązanie.
 • Wyjazd służbowy ‒ wyjazdy służbowe są na porządku dziennym. Warto zadbać o pierwsze wrażenie i udać się na spotkanie z klientem bądź interesantem eleganckim samochodem – na wynajem luksusowych aut bardzo często decydują się nawet osoby dysponujące własnymi autami.

Wynajem krótkoterminowy zalety

Jak już wspomnieliśmy powyżej, na wypożyczenie auta decydują się zarówno osoby, które nie mają własnych samochodów, jak również takie, które dysponują własnym pojazdem. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Przede wszystkim:

 • Bezpieczeństwo ‒ w porządnych wypożyczalniach samochody znajdują się pod stałą opieką mechaników, którzy dbają o obsługę eksploatacyjną i na bieżąco usuwają nawet najmniejsze usterki, wszystko to sprawia, że każdy w wypożyczanych samochodów jest w doskonałym stanie technicznym i wizualnym. Dzięki temu osoba wypożyczająca samochód może bez obaw udać się nawet w daleką podróż.
 • Prestiż ‒ w wypożyczalniach do wyboru mamy najnowsze modele aut czołowych marek, na przykład BMW, Audi, VW, które zapewniają niesamowity komfort jazdy i doskonale się prezentują. Jeśli zależy nam, by zrobić doskonałe wrażenie, samochód klasy Premium z pewnością nam pomoże.
 • Atrakcyjne ceny ‒ ceny wynajmu aut nie są wygórowane i z całą pewnością są o wiele niższe niż utrzymywanie samochodu, którym jeździmy tylko raz na jakiś czas.

Jaką wypożyczalnię wybrać?

Zanim wybierzemy konkretną wypożyczalnię, warto abyśmy dokładnie sprawdzili takie kwestie, jak:

 • możliwość rezerwacji telefonicznie, drogę e-mailową bądź za pośrednictwem formularza kontaktowego
 • limity kilometrów
 • wyposażenie samochodów, na przykład klimatyzacja, nawigacja
 • prawa i obowiązki każdej ze stron
 • wybór samochodów osobowych/dostawczych
 • warunki najmu, na przykład wymagane dokumenty, kaucja zwrotna
 • serwis w przypadku nagłej usterki
 • ubezpieczenia

Warto wszystko dokładnie ustalić i zaoszczędzić sobie nerwów, gdy coś pójdzie nie po naszej myśli.

Podsumowanie

Istnieje cała lista sytuacji, w których warto zdecydować się krótkoterminowy wynajem samochodu ‒ wymienić tutaj możemy zarówno spotkania biznesowe, jak również przyjęcia okolicznościowe czy wakacyjne wyjazdy. Wypożyczalnie gwarantują sprawne załatwienie formalności, duży wybór samochodów renomowanych marek oraz atrakcyjne ceny.

 

Zadzwoń
Znajdź nas