wynajem auta w zimę

Wynajem auta na ferie zimowe

08lut

Ferie zimowe to doskonała okazja, aby wyjechać z rodziną lub przyjaciółmi w góry, oddać się szaleństwom na stoku. Bez względu na to czy decydujemy się na wyjazd w Tatry, czy Alpy, najwygodniej będzie dojechać tam samochodem. Sprzęt narciarski i bagaże zajmują sporo miejsca, do tego górskie drogi są wąskie, kręte i zaśnieżone. Musimy więc wybrać wóz, którym wygodnie i bezpiecznie dojedziemy na miejsce. Własny samochód może nie zdać egzaminu. W takiej sytuacji warto pomyśleć o wynajmie auta.

Duży wygodny wóz

Jeśli wybieramy się na narty większą grupą, musimy mieć na uwadze fakt, że każdy z pasażerów zabierze ze sobą bagaż oraz sprzęt narciarski. Powinniśmy zatem wynająć duże auto typu kombi lub SUV. Doskonale sprawdzi się także VAN. Samochody tego typu to duże i przestronne auta z pojemnymi bagażnikami i wygodnymi siedzeniami. Kilkugodzinna podróż nie powinna być męcząca. Dzięki temu, po dotarciu na miejsce, będziemy mieć siłę, by od razu wyruszyć na stok. Wygodne siedzenia umożliwią komfortową jazdę, a sprzęt narciarski schowany w bagażniku dachowym nie ulegnie uszkodzeniu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zadbajmy o to, aby samochód, który wynajmujemy na wyjazd na ferie, był bezpieczny. Zimowe opony warto wzmocnić łańcuchami, by na stromych, zaśnieżonych drogach nie stracić przyczepności do nawierzchni. Wspomaganie kierownicy i komputer pokładowy ułatwią jazdę. System doświetlania zakrętów będzie nieocenioną pomocą dla kierowcy w czasie nocnej jazdy zimową porą, gdy noce są dłuższe od dni. Wynajęty samochód z pewnością będzie w pełni sprawny technicznie, zatem nie musimy martwić się o przegląd przed wyjazdem.

Dodatkowe przydatne funkcje

Warto, aby samochód, który wynajmujemy na zimowy wyjazd na ferie, miał dodatkowe wyposażenie. Klika elementów ułatwi i umili podróż zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Podgrzewane siedzenia to przydatna funkcja, zwłaszcza w czasie długiej jazdy zimą, gdy na zewnątrz temperatury są poniżej zera. Zapytajmy też o nawigację GPS. Nawigacja będzie niezastąpiona, jeśli odwiedzamy nową miejscówkę lub wyjeżdżamy za granicę. Ten dodatkowy gadżet pomoże nam wybrać optymalną trasę i uniknąć korków. Jeśli jedziemy z dziećmi to ekrany w zagłówkach z odtwarzaczem DVD umilą jazdę naszym pociechom, a kierowca będzie mógł się skupić na samej trasie.

Jechać własnym czy wynajętym autem?

Większość z nas na co dzień jeździ mniejszym autem, takim, który sprawdza się podczas jazdy po mieście. Jeśli wybieramy się w dalszą podróż, lepiej wybrać większe auto, wyposażone w przydatne funkcje i gadżety. Co więcej, wypożyczając auto, zyskujemy pewność, że pojazd jest w nienagannym stanie technicznym. A to niezwykle ważne.

Zadzwoń
Znajdź nas