jakie auto do jazdy po mieście

Jaki samochód do jazdy po mieście?

30lis

Kierowcy poruszający się autem po dużym mieście, narzekają głównie na dwie rzeczy: korki i brak miejsc do parkowania. Odpowiednio dobrany samochód może sprawić, że wspomniane kwestie nie będą aż tak dokuczliwe. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając samochód, którym będziemy jeździć do pracy, po zakupy, po dziecko do przedszkola?

Nie będziemy sugerować konkretnych marek i modeli aut, skupimy się raczej na cechach, jakie powinien mieć samochód do jazdy po mieście. Zachęcamy do lektury!

Kompaktowy samochód do jazdy po mieście

W przypadku jazdy po mieście, gdzie każde miejsce parkingowe jest na wagę złota (a nie każdy kierowca wzorowo parkuje), najlepiej sprawdzi się niewielkie kompaktowe auto typu hatchback. Takie modele są mniejsze od innych rodzajów aut, mają mniejsze silniki i bagażniki, ale dzięki temu łatwiej się prowadzą i są zwinne. Parkowanie takim autem jest banalnie proste, nawet równoległe nie powinno stwarzać problemu.

Samochód do jazdy po mieści: ekonomia

Spalanie paliwa w czasie jazdy po mieście, jest dużo większe niż w trasie poza terenem zabudowanym. Wynika to z faktu, że w miastach z reguły nie przekraczamy 50 km/h, często zatrzymujemy się przed przejściem dla pieszych, a co za tym idzie, jeździmy na niskich biegach. Wymuszone postoje na światłach i w korkach wiążą się też ze spalaniem paliwa. Z tego względu warto, aby samochód miał mały litraż silnika, dzięki czemu wykaże się mniejszym spalaniem.

Warto postawić na auta ekonomiczne, a jednocześnie takie, które będą miały kompaktowe rozmiary. Idealnym wyborem jest hatchback. Jednak takie samochody mają małe bagażniki. Co w sytuacji, gdy czekają nasz większe zakupy lub musimy przewieźć coś większego? Żaden problem. Większość samochodów tego typu, ma składane miejsca dla pasażerów, co znacząco zwiększa pojemność bagażnika. Zakładając, że w samochodzie jadą dwie osoby, swobodnie można złożyć tylną kanapę.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając samochód do jazdy po mieście?

Automatyczna skrzynia biegów będzie dużym ułatwieniem. W przypadku manualnej skrzyni, ze względu na częste postoje, niemal co chwile musimy zmieniać biegi. Przydatne są też czujniki parkowania, które w porę ostrzegą prowadzącego przed słupkami czy innymi pojazdami. Podobnie rzecz się ma do kamery cofania, jak i rejestratora jazdy. Wiele kamerek działa non stop i wystała nagrania do chmury, co w przypadku kradzieży lub porysowania naszego auta, ułatwi znalezienie sprawcy.

Zadzwoń
Znajdź nas